Widok na zamek, pałac Neuschwanstein
Europa,  Niemcy

Wycieczka do bajkowego zamku Neuschwanstein

W Maju 2019 roku byłam na wycieczce objazdowej po Bawarii (Niemcy).

Podczas drugiego dnia zwiedzaliśmy zamki Ludwika II Bawarskiego. Jako pierwszy zobaczyliśmy zamek Neuschwanstein (Neuschwanstein castle). Jeśli wygląda on jakoś znajomo to jest tak dlatego, że był on inspiracją dla Disneya przy tworzeniu zamku śpiącej Królewny.

Okolica zamku Neuschwanstein (Piękno Alpejskich szczytów)

Zaraz po wyjściu z autokaru z parkingu widać było zamek Hohenschwangau. Zamek ten również należał do władców Bawarii, ale tego zamku jednak na tej wycieczce nie mieliśmy zwiedzać.

Do Neuschwanstein (nowego łabędzia bo tak można tę nazwę tłumaczyć z niemieckiego) z parkingu można dostać się na dwa sposoby. Czyli pojechać dorożką lub pójść pieszo. Ja z dziewczyną, z którą dzieliłam pokój poszłam pieszo. Przyznam szczerze, że chyba trochę pomyliłyśmy szlaki (drogę dla pieszych i trasę dorożki). Nie mniej było warto.

widok okolicy Neuschwanstein
Malowniczy krajobraz

Tego dnia bowiem tylko do południa była bowiem piękna pogoda. Koło południa zaczęło padać i tak upłynęły kolejne dni (wodoodporny sprzęt fotograficzny by się przydał). W tym monecie jednak była ładna pogoda.

We wnętrzu zamku nie robiłam zdjęć. Dlatego wszystkie poniższe zdjęcia przedstawiają zamek i okolicę.

zamek Neuschwanstein  w remoncie
Zamek Neuschwanstein

Czy polecam wycieczkę do tego zamku?

Zdecydowanie tak zamek jest piękny. W środku nigdy w 100% nie został dokończony, ale i tak robi wrażenie. W przyszłości chętnie tu wrócę.

Widok z Marienbrücke na południową fasadę 2019
Widok z Marienbrücke na południową fasadę

Warto pamiętać, że na zwiedzanie zamku trzeba wybrać się jak najwcześniej. Inaczej mogą być problemy ze zrobieniem sobie zdjęcia na moście Marienbrücke skąd jest jeden z najlepszych widoków na zamek.

Galeria zdjęć

Lokalizacja zamku – Gdzie znajduje się Neuschwanstein

%d bloggers like this: