spacer w koronach drzew Poznań
Parki i Ogrody,  Poznań

Ścieżka w koronach drzew – Poznań Dolina Szklarki (Antoninek)

Rok 2020 z pewnością nie należał do najłatwiejszych. Jednak to właśnie wtedy w Poznaniu otwarto nową atrakcje – ścieżkę w koronach drzew.

Obiekty tego typu są wielu ludziom dobrze znane. W końcu można je spotkać na Czechach, Słowacji a nawet już od kilku lat w Polskich górach. Dzięki tej inwestycji teraz do tego grona można też dodać Wielkopolskę. Zdaję sobie sprawę, że Poznań nie kojarzy się raczej z dużymi wniesieniami – nie mniej jednak taki znowu płaski nie jest.

Co warto wiedzieć o ścieżce, kładce w koronach drzew

Poznańska ścieżka ma wymiary 250 metrów długości i 13 metrów wysokości. Nie jest więc specjalnie długa, jednak z pewnością warta do odwiedzenia. Głównym budulcem kładki było drewno. Obiekt został dostosowany dla osób niepełnosprawnych oraz w wózków dziecięcych. Nie wchodzimy bowiem na platformę jak na pionową ścianę, podejście jest raczej delikatne.

ścieżka w koronach drzew

Poznańska ścieżka w koronach drzew choć nie jest specjalnie długa, została przygotowana w taki sposób by móc spędzić na niej dłuższy czas. Zamocowano w tym celu na niej ławki jak i stworzono zadaszone miejsce praktycznie idealne na piknik.

W czasie pandemii niestety nie wolno korzystać z wszystkich jej elementów. Wlicza się w to wiata. Mimo to spacer w tym miejscu może być bardzo przyjemny.

Miejsce na odpoczynek ścieżka w koronach drzew
Miejsce na odpoczynek

Największym problemem dla mnie było znalezienie wejścia na samą ścieżkę. Prawdopodobnie dla tego, że to nie jest moja okolica. I nie oszukujmy się byłam na niej w lipcu 2020 (czyli kilka miesięcy po otwarciu) teraz pewnie są lepsze oznaczenia.

Galeria zdjęć ścieżki w koronach drzew

Lokalizacja ścieżki

Poznańska ścieżka zlokalizowana jest w pobliżu Nowego Zoo i poprowadzona została nad nad Doliną Szklarki. Strumienia płynącego na północ od ogrodu zoologicznego. Dojść do niej można z Parkingu przy Zoo lub od strony ulicy Czekalskie.

Kładka znajduje się w lesie dlatego warto pamiętać o odpowiednim obuwiu. Po jej zwiedzeniu można wybrać się jeszcze na wycieczkę po samej Dolinie Szklarki. Teren ten jest częściowo bagienny jednak jeśli nie pada idealny na spacer.

%d bloggers like this: