Poznańskie murale
Poznań

Murale, które warto zobaczyć w Poznaniu + mapa

Poznań jest jednym z tych miast, w których przyjęła się „kultura” tworzenia murali i nie oszukujmy się szeroko rozumianej sztuki ulicznej.

Mapa Murali z Poznania

Dzięki tej mapie będziecie mogli zlokalizować murale w Poznaniu. A przynajmniej te murale jakie udało mnie się sfotografować. Dlatego też będę się starać aktualizować tę mapę.

Moda na sztukę uliczną

W efekcie tej mody w całym mieście powstało wiele ciekawych murali i graffiti poruszających różnorodną tematykę. Począwszy od tematyki fantasty, bajkowej, komiksowej po tematykę społeczną, historyczną a nawet topograficzną. Tak więc prawie każdy może w Poznaniu znaleźć mural (ale nie tylko) dla siebie.

Większość oczywiście skupia się wokół centrum Poznania jednak to nie jedyne miejsce, gdzie można na nie trafić. W praktyce bowiem prawie w całe miasto jest nimi pokryte. Wiele naprawdę pięknych grafik ukrytych jest bowiem na różnych miejskich podwórzach, parkingach z dala od oczu przypadkowych przechodniów.

Przykładowe warte uwagi murale w Poznaniu

Koziołki – symbol Poznania

Ciekawy mural na ul. ślusarskiej

Mural / Reklama – Wyższej Szkoły Bankowej

Mały Książe

Większość poniższych zdjęć została wykonana telefonem komórkowym. To bardzo przydatne urządzenie ma się praktycznie zawsze przy sobie więc świetnie może się sprawdzić kiedy polujemy na sztukę uliczną oraz architekturę.

Galeria zdjęć – Murali

« z 2 »
%d bloggers like this: