Pomnik Bitwy Narodów
Europa,  Niemcy

Pomnik Bitwy Narodów – czyli wspomnienie bitw Napoleońskich (2019 rok)

Pomnik Bitwy Narodów (niem. Völkerschlachtdenkmal) postał w 1813 roku jako upamiętnienie największej bitwy okresu napoleońskiego.

Monumentalny pomnik znajduje się na obrzeżach miasta Lipsk i jest jednym z miejsc jakie trzeba koniecznie zobaczyć.

Lipsk nie znajduje się już w Bawarii a w Saksonii było to jednak ostatnie miasto jakie widziałam na mojej wycieczce (w dalszym ciągu to Niemcy).

Lokalizacja pomnika Bitwy Narodów

Kilka informacji o Lipsku i pomniku

Pomnik Bitwy Narodów
Postać na Pomnik Bitwy Narodów

Moje pierwsze wrażenia jak zobaczyłam Pomnik Bitwy Narodów to – Wow Planeta Sitów z Gwiezdnych Wojen 🙂 . Teraz już wiem z skąd George Lucas czerpał inspiracje. Co do jakości zdjęć to było tam taj jasno (dotarliśmy bowiem pod pomnik w godzinach przed południowych – pewnie koło 10), że mój aparat nie dawał rady. Z resztą nie tylko mój.

Z pewnością każdy nas o tym pomniku słyszał w aspekcie wojen Napoleońskich. Jedna nie każdy będzie miał okazję go zobaczyć. I ja tak do sprawy podeszłam – fajne, ale nie ma szans by zobaczyć. Jeśli czytaliście wstęp już wiecie, że tego cuda w moich planach nie było pomnik był nowością w programie (dla mnie jak najbardziej na plus).

Galeria zdjęć

Jeśli nadarzy się okazja to chętnie wrócę tam wrócę. Chociaż przydał by mi się lepszy aparat i więcej czasu na zwiedzanie.

%d bloggers like this: