fara widziana od tyłu
Parki i Ogrody,  Poznań

Park Fryderyka Chopina w Poznaniu

Ten niewielki rozmiarami park znajduje się na plecach Fary i Urzędu Miasta w Poznaniu. Z tego parku bardzo szybko można dojść również w wiele innych ciekawych miejsc takich jak:

Pierwotnie Park Fryderyka Chopina pełnił rolę ogrodu Jezuickiego. Jeśli w tym monecie zastanawiacie się jak to jest możliwe – to odpowiedz jest bardzo prosta. Obecny Urząd miasta mieści się w budynku po zakonie Jezuitów. Dodatkowo warto tu dodać, że budynek który obecnie nazywamy Farą Poznańską został również zbudowany na ich potrzeby.

Serce dzwonu ze starej fary w Poznaniu
Serce dzwonu ze starej fary w Poznaniu

„Prawdziwa” oryginalna Fara Poznańska znajdowała się na obecnym Placu Kolegiackim. Aktualnie trwają tam prace archeologiczne, dzięki którym będziemy mogli dowiedzieć się sporo na jej temat. Do czasów współczesnych pamiątką po tym budynku jest „Serce Dzwonu” (dosłownie chodzi o ten element, który uderza w środku). Często przez przychodniów o zgrozo mylone jest ono z popielniczką.

Koziołki Poznańskie

Tymczasowo (ale kto ma 100% pewność) a terenie Parku Chopina znajdują się figury koziołków Poznańskich. Jak wiadomo jest to jeden z symboli miasta. Pierwotnie znajdowały się one na Placu Kolegiackim – tak w tym samym miejscu co dawna Fara. I zostały przeniesione do parku na czas prac archeologicznych.

Koziołki znajdują się w tylnej części parku od strony Urzędu miasta zaraz za pozostałościami muru miejskiego.

Galeria Zdjęć

Mapa

%d bloggers like this: