Jezioro Rusałka w Poznaniu
Jeziora,  Parki i Ogrody,  Poznań

Jezioro Rusałka jesienią i latem – mój spacer po Golęcinie / Poznań

W pobliżu zamkniętego wejścia do Ogrodu Botanicznego w Poznaniu (Ogrody ul. Botaniczna) znajduje się przejście pod ul. Świętego Wawrzyńca.

Droga ta jest praktycznie nie widoczna z poziomu ulicy św. Wawrzyńca. W praktyce jest to długi tunel biegnący pod ulicą jak i torami kolejowymi. Jeszcze kilka lat temu straszył on przechodzących tamtędy samym zimnym betonem. Dziś natomiast to mała galeria sztuki. 

Rejon ten od dobrych kilku lat zaczyna przeżywać swój rozkwit. I nie chodzi tu tylko o nowe osiedle mieszkaniowe, ale również o zarządcę terenu po drugiej stronie. A po drugiej stronie moi mili znajduje się Golęcin i jeden z większych pasów zieleni w mieście w tym Parku Sołackiego. Tak więc przechodząc na drugą stronę tunelu znajdziemy się na terenie lasu. Parku okalającego Jezioro Rusałka. Teraz przed nami tylko kilka kroków by dotrzeć nad jej brzeg.

Nowy zarządca terenu zadbał tutaj o zwiększenie szerokości ścieżek. Jak i dogodne dojście do kąpieliska na tym akwenie. 

Galeria zdjęć

« z 2 »

Rusałka nie jest naturalnym zbiornikiem wodnym. Powstała podobnie jak Stawy Sołackie ze spiętrzenia Rzeczki Bogdanki. Ciekawostka – teren wokół Rusałki jest podmokły (bagienny).

Mapa

%d bloggers like this: