Europa,  Niemcy

Góra Tegelberg (Alpy) – Bawaria, Niemcy

Drugiego dnia wycieczki po Bawarii zaraz po zwiedzeniu Zamku Neuschwanstein zbudowanego przez Ludwika II Bawarskiego udaliśmy się do punktu widokowego. Mieścił się on na Górze Tegelberg.

Góra Tegelberg

Tegelberg nie znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Neuschwanstein (nowego łabędzia)i trzeba do niego dojechać. W naszym przypadku cofnąć się kawałek i skręcić w drogę, którą wcześniej minęliśmy. Na wzgórze wjeżdża się kolejką. Jak widać na poniższych zdjęciach mimo, że była już końcówka Maja wciąż obecny był tam śnieg. W tak wysokich partiach gór (Alp) potrafi się on utrzymać bardzo długo.

Jeśli zwróciliście uwagę przepiękne chmury na zdjęciach. To po kilkunastu minutach od wjazdu na górę zaczął z nich padać deszcz. Jak nie trudno się domyśleć zachwyceni obrotem sytuacji nie byliśmy. Na szczęście deszcz nie był zbyt mocny, ale w istotny sposób skrócił nasz pobyt na tym Alpejskim zboczu.

To oczywiście nie był ostatni przystanek w tym dniu kolejnym punktem wycieczki był bowiem Zamek Linderhof.

Jeśli mogę coś dodać to planując wycieczkę w tak wysokie partie górskie warto ze sobą zabrać czapkę i rękawiczki lub przynajmniej kurtkę z kapturem. Na dużych wysokościach jest inna temperatura niż w kotlinie poniżej wzgórza.

%d bloggers like this: